Star Artı Cükkoloji
Popüler Radyolar En Son Yorumlar

Radyo Fg

Radyo Fg

Radyo Fg

Radyo Fg 93.7 frekansından trance müzik türünde yayın yapan bir radyo istasyonudur. Radyo Fg’de değişik türlerden yabancı müzikler dinleyebileceğiniz gibi aynı zamanda trance müziğinde keyfini süreceksiniz.Sizde radyo fg ‘i online olarak sitemiz üzerinden dinleyebilir veya arkadaşlarınıza radyo fg ‘i önerebilirsiniz.

Radyo Fg Hakkında

Ocak 1997’de İstanbul’da kurulan Production Department, “Gelecek Kuşak” olarak nitelendirilen hedef kitleye yönelik, Daft Punk, Prodigy, Faithless, Run DMC ve Jamiroquai gibi dünya çapında isimlerle gerçekleştirdiği organizasyonlarla bu alanın öncüsü olmuştur.

1999 yılında temelleri atılan ve Kasım 2000’den bu yana 93.7 frekansından yayınına devam eden FG 93.7 kısa bir sürede beklenenin çok üzerinde bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı. FG 93.7’nin öncülüğünde dans müziği kültürüyle tanışan FG Community, PD’nin FG 93.7 için gerçekleştirdiği organizasyonlarla bu kültürü bir yaşam tarzı haline getirdi. www.futuregeneration.net internet sitesinden de WMA ve AAC+ formatlarında yüksek kaliteli online yayın yapmakta olan FG 93.7 müziğiyle sadece Türkiye’ye değil, tüm dünyaya ulaşmaktadır.
FG 93.7 bir “Event” radyosudur.

Radyonun açılış partisi dünyanın en ünlü Techno-Dance grubu olan Faithless ile yapıldı. CNR Dünnya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen bu konsere yaklaşık 8.000 kişilik bir katılım oldu. O andan itibaren İstanbul’da yapılan organizasyonların çoğunda FG 93.7’nin imzası bulunmaktadır. Şu ana kadar elektronik müziğin en iyi isimlerini ağırlayan FG 93.7 event’lerine 600.000’den fazla kişi katılmıştır.

FG Clubbing, FG Private, FG Lounge gibi birçok local parti konseptinin yaratıcısı FG, dünyanın en büyük parti konseptleri olan Global Gathering, Godskitchen, Ministry of Sound, Renaissance ve Gatecrasher’ın da Türkiye temsilcisidir. Bunların yanında, FG 93.7 tarafından 2004 yılında Electronica Festival İstanbul hayata geçirlmiştir. 2007 senesinde bu festival dünyanın en büyük dans müziği festivali olan Global Gathering’de birleşerek Electronica Global Gathering adı altında Avrupa’nın en önemli dans müziği festivalleri arasında yerini almıştır.

Bugüne kadar FG 93.7 tarafından Daft Punk, Cassius, Fischerspooner, Planet Funk, Digitalism, Bent, Kosheen, Telepopmusik, The Shapeshifters, Blackstrobe, Alter Ego, Futureshock gibi elektronik müzik dünyasının en önemli gruplarının yanında Sasha & John Digweed, Paul Oakenfold, Deep Dish, Dave Clarke, Roger Sanchez, Tiesto, Armin van Buuren, Richie Hawtin, Jeff Mills, Mauro Picotto, Judge Jules, James Zabiela, Nic Fanciulli, Markus Schulz, Junior Jack & Kid Creme, Ferry Corsten, Marco Bailey, Pete Tong, Derrick May, Dave Seaman, Sander Kleinenberg, Nick Warren, Yoji Biomehanika, Marco V, Chris Liebing, Ben Sims, Adam Freeland, Mistress Barbara, Max Graham, Adam Beyer, Steve Bug, Marco Carola, Steve Angello & Sebastian Ingrosso, Justin Robertson, Danny Howells, Anthony Pappa, James Holden, Hernan Cattaneo gibi sayısız dünyaca ünlü DJ İstanbul’a getirilerek Türk elektronik müzik dinleyicisiyle buluşturuldu.
FG 93.7 bir “DJ” radyosudur.

Türkiye’nin ve dünyanın en iyi DJ’lerinin programları ile yer aldığı FG 93.7’nin yayın akışı içersinde BeeGee, U.F.U.K, Ahmet Şendil, Ferhat Albayrak, UHR, Procombo, Mert Yücel, Ser-touch, 7-Erhan, Alican&Soner, Tan Atalar, Garen, Unit-E, High Vision, Kid-e, İlker Aksungar, Burhan Kılıçak, Batur, Rubsilent, Orkun Bozdemir, Altan, Ömür, Warmer Bros, Doğuş Çabakçor, Gadi Mitrani, Doğuş Cihan gibi Türkiye’nin en iyi DJ’lerinin yanı sıra Markus Schulz, Nic Fanciulli, Pete Gooding gibi dünyanın en önemli isimleri bulunmaktadır.

Ipsos-KMG araştırma şirketince FG 93.7 için yapılan araştırma sonuçlarıdır.
Araştırma için; İstanbul’da yaşayan, 18-33 yaş arası, lise veya üniversite mezunu olan, A-B-C1-C2 SES grubuna dahil, haftada en az 5 saat müzik dinleyen, genelde yabancı müzik dinlemeyi tercih eden ya da yerli-yabancı arasında özel bir seçim yapmayan, kadın ve erkeklerle görüşülmüştür.

– FG 93.7 bu grup içersinde en çok dinlenen 4 radyo kanalı içersindedir.
– FG 93.7 araba kullanırken yada arabada seyahat ederken, açık bir farkla, en çok dinlenen radyodur.
– FG 93.7 hafta sonu en çok dinlenen radyo kanalıdır.
– FG 93.7 en “kendine has (orjinal)” ve “karizmatik” imaja sahip radyo istasyonudur.
– FG 93.7 son 4 ay içersinde bilinirliğini ve dinlenirliğini en çok arttıran radyo kanalıdır.
– FG 93.7 aralıksız en uzun süre dinlenen radyo kanalıdır.

Radyo FG İletişim Bilgileri

E-mail: info@futuregeneration.net
Adres: Beyaz Karanfil Sk. No:22 3. Levent / İstanbul / Turkey
Tel: 0 212 – 283 5050
Tel: 0 212 – 283 6060
Fax: 0 212 – 283 0543
web: www.futuregeneration.net

Radyo FG Frekans Bilgileri

FG İstanbul : 93.7
Radyo FG,93.7 frekansından yayın yapmaktadır.Dinleyicilerine trance ve elektronik müzigin öncülerinden olan radyodur.

Bir cevap yazın