Müjde FM Nostalji Türk
Popüler Radyolar En Son Yorumlar

Romantik Türk

romantik-turk

Romantik Türk

Romantik Türk, slow aşk parçaları çalmakta olan bir radyo kanalıdır.Romantik Türk 103.4 frekansı ile FM bandı üzerinden yada online olarak dinlenebilmektedir.Birbirinden güzel aşk parçalarını dinlemek istiyorsanız, Romantik Türk‘e gözatmanızı öneririz.

Romantik Türk

FM Radyo Kanalı Hakkında
Romantik Türk 103,4 Frekansından, 14 Şubat 2005 tarihinde yayına başladı. Romantik Türk adının tescil edilmesi için geçen zaman dilimi içerisinde Polat Fm adıyla yayın yaptık. Rtük onayımız gelince Adımızı Romantik Türk olarak değiştirdik. Radyo Aktif İletişim Yay. A.Ş. bünyesinde bulunan Romantik Türk herhangi bir medya grubuna bağlı olmayan İzmirli bir radyo istasyonudur.


Türkçe Sözlü Popüler müzik yayını yapan radyomuz, Türkçenin doğru kullanımına verdiği hassasiyeti, programlarında, reklamlarında da devam ettirmektedir.
Müzikal Çeşitliliğimiz;
%60 Pop
%30 Nostalji
%10 Alternatif Rock
Popüler müzikte hit olarak adlandırılan yeni albümün en çok tercih edilen ilk parçaları haricinde kendi belirlediğimiz hitlerimiz ve 1960 lı yıllardan bu yana Türkçe Sözlü popüler müzikten harmanlanmış parçalar playlistlerimizde yer bulur.

Romantik Türk‘ te Slow müzik anlayışımızın içerisine orta ritimli şarkılarda ekleyerek dinleyicimizin ağır ritimlerden sıkılmasını önlüyoruz.

103.4 FM frekansından ya da internet üzerinden dinleyeme başladığınız zaman uzun süre sıkılmadan ve hit şarkılardan vazgeçmeden yıllara bölünmüş bir dağılımla zevkle dinleyebileceğiniz playlistler oluşturuyoruz.

Romantik Türk dinleyeme başladığınızda aslında uzun zamandır duymadığınız ama çok sevdiğiniz şarkılarla karşılaşır ve kendinizi o şarkılara eşlik ederken bulursunuz. Bir şarkının bir insanın eksik kalan yönünü tamamladığını biliyoruz.
Unutmayın; Bu Şarkılar Sizin İçin…

Romantik Türk İzmir’in en yüksek noktası olan Yamanlar Karatepe mevkiinde kendine ait alan içindeki 50m uzunluğunda anten kulesi ve 5 Kw. lık yayın gücü ile İzmir ve Ege Bölgesine 103.4 Fm bandından yayın yapmaktadır.

Merkez stüdyolarımızdaki sistemlerimiz jeneratör ve UPS sistemiyle kesintisiz yayın için desteklenmiştir. Stüdyolarımızda yayın için son teknoloji kullanılmaktadır. Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun belirlediği tüm standartlara uyulmaktadır. Romantik Türk 24 saat kesintisiz yayın yapmaktadır.

Stüdyo içerisinde kullandığımız radyo yayın otomasyon programımızla parça dağılımları, sayıları, reklam süreleri gibi her türlü istatistik tutulmakta ve istatistikler sonucunda en iyi playlistler için çalışılmaktadır.

Karasal yayında gerçek stereo ses aktarımı için stüdyolarımızda kullandığımız bilgisayarlarımız digital ses aktarımı yapan üst segmentte ses kartlarıyla desteklenmiştir.

Romantik Türk teknolojisini geliştirmek için yıllık gelirinin bir bölümünü yatırıma ayıran İzmir’deki nadir yerel radyolardan bir tanesidir.

103.4 frekansını açtığınız zaman stereo ses dinlersiniz. Başka yayınlar karışmaz, her şarkıda seviye değişmez. Ve en önemlisi RDS sistemli bir player kullanıyorsanız Online Kontrollü RDS (Radio Data System) sayesinde çalan şarkıyı da ekranınızda görebilirsiniz.

Romantik Türk

FM Radyo İletişim Bilgileri
Adres: 1583 / 2 Sok. No: 6 / C B-Blok Kat: 2 D: 8 Manavkuyu-İZMİR
Telefon: 0232 461 62 72 – 0232 435 85 77
Faks: 0232 461 68 25
E-Mail: info@romantikturk.com.tr

Romantik Türk

Radyonun Frekansları
Romantik Türk 103.4’den dinlenebilmektedir.Karasal yayını yerine internetten Romantik Türk dinlemek isterseniz, radyo sitemizin bu sayfasına gözatabilirsiniz.Radyo Romantik Türk için doğru yerdesiniz.

Bir cevap yazın